Telefon
WhatsApp
  • Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Bulv. No:19/B (Bilkent Shell Benzinlik içi, Düveroğlu karşısı) Çankaya - ANKARA
  • 0 (312) 266-0200
Sık Sorulan Sorular
Kış Lastiği Takma Zorunluluğu
4 Mevsim Lastiği, Kış Lastiği Yerine Geçer mi?

Dört mevsim lastikleri, ancak kış lastiği özelliğini belgeleyen 3PMSF sembolünü taşıyorsa kış lastiği olarak değerlendirilebilir. Fakat kış lastiği sembolü olmadan sadece "çamur ve kar" anlamına gelen M+S sembolü taşıyan 4 mevsim lastikleri, zorlu kış koşullarına uygun olarak değerlendirilemez, dolayısıyla kış lastiği yerine geçmez.

Yaz Lastiği Ne Zaman Takılır?

Hava koşulları normal seyrindeyse 1 Nisan'da biten kış lastiği uygulamasının ardından yaz lastiklerine geçmek için bir zorunluluk yoktur. Fakat kış lastikleri yapıları gereği sıcak havalarda yumuşayarak erken aşınacağından, yaz mevsiminde yaz lastiklerinin kullanılması önem taşıyor.

Lastikler için Sıcaklık Uyarısı

Her ne kadar yaz lastiğine geçilirken hava durumunda belli bir standart yakalanmasına özen gösterilse de, kış koşullarının sert yaşandığı ve uzun sürdüğü bölgeler için en önemli kriter, hava sıcaklığının +7°C olması. Yapıları gereği yaz lastikleri +7°C'nin altında sertleşmeye ve işlevini yitirmeye başlıyor. Bu nedenle güvenli sürüş için +7°C'nin altındaki hava koşullarında kış lastiği, +7°C'nin üzerindeki hava koşullarında da yaz lastiği kullanımı tavsiye edilir.

Lastiklerinizi Yıl Boyu Koruyabiliriz.

Bilkent Otomotiv olarak lastiklerinizi mevsimine göre değiştirdikten sonra, bir sonraki mevsime kadar korumak için size yer hizmeti sunar. Ankara Lastik - Master Otel, lastiklerinizin en iyi koşullarda saklanmasını garanti ederek, olabilecek en iyi lastik oteli standardını sunar. Lastikleriniz ışıksız, kuru ve serin bir ortamda ve teknik gereksinimlere uygun bir binada muhafaza edilir. Siz de lastik oteli hizmetimizden yararlanmak için bizleri arayıp (0 (312) 266-02 00) detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Check-Up Yaptırmak için Ürün veya Hizmet Almak Zorunlu mu?

EUROMASTER Servis Noktalarımızı ziyaret ettiğinizde bizden ürün veya hizmet alıp almamanız farketmeksizin bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Siz müşteri bekleme salonumuzda çayınızı yudumlarken, uzman personelimiz aracınızın 11 Nokta Kontrolü'nü gerçekleştirir ve aracınızın durumuyla ilgili sizi bilgilendirir. Bu hizmetin sonunda aracınızda bir arıza tespit edildiğinde, sadece onayınız olması durumunda bu arıza giderilir.

Ücretsiz 11 Nokta Kontrolü Yaptırmak için çok bekler miyim?

EUROMASTER Servis Noktalarımızda ücretsiz sunulan 11 Nokta Kontrolü, siz çayınızı içene kadar gerçekleştirilir. Lastik değişim sezonlarında (yaz ve kış mevsim geçiş dönemleri) servis noktasının yoğun olma ve diğer müşterilerimizin işlemlerinin tamamlanması için sıra bekleme ihtimalinizi ortadan kaldırmak adına, gitmeden önce servis noktamızı arayarak randevu almanızı tavsiye ederiz. Yola çıkmadan önce aracınızın arıza yapmayacağından emin olmak için, sizi de servis noktalarımıza bekliyoruz… EUROMASTER güvencesi altında aracınızın “Ücretsiz 11 Nokta Kontrolü”nü uzman teknisyenlerimizle güvenilir ellerde gerçekleştirebilirsiniz.